Головна » Матеріали » ГОТУЄМОСЯ ДО УРОКУ » РІДНИЙ КРАЙ

У категорії матеріалів: 7
Показано матеріалів: 1-7

Сортувати по: класах 
Категория: РІДНИЙ КРАЙ Просмотров: 1139 Дата: 07.12.2013 Добавил: lani Комментарии (0)
ГАЛИНИНА СКЕЛЯ ( легенда )
ГАЛИНИНА  СКЕЛЯ  ( легенда )
Подробнее Увеличить
Над Інгульцем, що звивається біля Південного гірничо-збагачувального комбінату, звисає  скеля , яку в народі на­зивають  Галининою . Впадає в око вона кожному, хто тут побував, а відвідують її часто. Правда, не стільки її, як місце біля неї. Завзяті рибалки стверджують, що тут найкраще клює лінивий карась і охочий до ласощів окунь, і хижачка щука. А бувалі люди стверджують, що водилися біля  скелі  ще й соми. Правда останній попався рибалці, щось років десять тому. Але спогади ці живуть ще й досі.
Категория: РІДНИЙ КРАЙ Просмотров: 1203 Дата: 07.12.2013 Добавил: lani Комментарии (0)
Там, де річка Саксагань зливається с рікою Інгульцем
Там, де річка Саксагань зливається с рікою Інгульцем
Подробнее Увеличить
Там ,  де   річка   Саксагань   зливається   с   рікою   Інгульцем , її може перекинути камінчиком будь-який хлопець підліток, тобто її ширина десь метрів 15-20. Але саме це місце називається Вовче Гірло. Кажуть, шо глибина Саксагані там неабияка, вода холодна та є підводна течія. Тому багато людей втопилося в цьому місці. Отак  Саксагань  своїм Вовчим Гірлом поглинає необережних пловців.
Категория: РІДНИЙ КРАЙ Просмотров: 1831 Дата: 07.12.2013 Добавил: lani Комментарии (0)
Карачунівське водосховище
Карачунівське водосховище
Подробнее Увеличить
Є у Кривому Розі Карачунівське водосховище, яке постачає у місто питну воду, є зоною відпочинку та називається в людях Карачуни. Слово походить з татарської : кара - чорний, чун - смерть, тобто "чорна смерть". В часи, коли навкруги було Дике поле, в цьому місці на берегах Інгульця була ще одна балка з бродом, через який проходив один з шляхів татарви на Україну за здобиччу та полоном.
Категория: РІДНИЙ КРАЙ Просмотров: 3370 Дата: 07.12.2013 Добавил: lani Комментарии (0)
Легенда про Саксагань
Легенда про Саксагань
Подробнее Увеличить
Ця легенда, як і майже всі криворізькі легенди, проста і трохи сумна. У далеку, сиву давнину це було. Молоди й козак дуже любив козачку. Звали красуню Оксаною. Коли радісний хлопець одного разу повернувся з бойового походу, він більше не застав удома своєї коханої. Літаючий загін кримських татар захопив її в полон і повіз із собою.
Категория: РІДНИЙ КРАЙ Просмотров: 1508 Дата: 07.12.2013 Добавил: lani Комментарии (0)
Чому річка зветься Саксагань
Чому річка зветься Саксагань
Подробнее Увеличить
Коли наші славні козаченьки з боєм гнали турок чи татар, одним словом, правовірних, добігли бусурмани до невеликої річки та й почали швидко переправлятися через неї. Але робили все поспіхом, бо ось-ось з’являться запорізькі козаки. Під час тієї поспішної переправи втонув один дуже знатний турок чи татарин – Саган.
Категория: РІДНИЙ КРАЙ Просмотров: 2867 Дата: 07.12.2013 Добавил: lani Комментарии (0)
Легенди про руду, рудокопів, Рудану, Кривий Ріг
Легенди про руду, рудокопів, Рудану, Кривий Ріг
Подробнее Увеличить
Понад ХХ століть слугує людям стародавня криворізька земля на розі річок Інгулець і Саксагань. Починаючи з писань давньогрецького поета Есхіла про скіфське залозо, яке згодом дало життя рудням запорожців, продовжуючи похвалами на адресу цього благородного металу «батька історії» Геродота.
Категория: РІДНИЙ КРАЙ Просмотров: 10553 Дата: 07.12.2013 Добавил: lani Комментарии (0)
Легенди про походження назви міста Кривий Ріг
Легенди про походження назви міста Кривий Ріг
Подробнее Увеличить
...Давно це було, коли гриміла по Україні слава про Січ Запорозьку... На схилі літ хоробрий козак Ріг побудував для себе оселю якраз на тому місці, де Інгулець та Саксагань зливаються. Став потихеньку господарювати. І хто не їхав мимо, завертав до старого Рога.