Головна » Матеріали » РОЗУМНІ РОЗВАГИ » МАЛЕНЬКИМ ДОСЛІДНИКАМ

Юні дослідники!
- -
27.06.2016, 20:47

Увага!  Усі бажаючі отримати 12 балів  з природознавства 1 вересня мають постаратися. Виконуйте досліди, фотографуйте процес і надсилайте фото на адресу kresak@ukr.net

P.S. Нікіта, відео теж у ютуб можна :)

Досвід №1. Танці родзинок і кукурудзи

Знадобиться: Ізюм, зерна кукурудзи, газована вода, пластикова пляшка.

Хід досвіду: У пляшку наливається газована вода. Спочатку опускається родзинки, потім зерна кукурудзи.

Результат: Родзинки (ізюм) рухаються вгору і вниз разом з бульбашками газованої води. Але досягнувши поверхні, бульбашки лопаються і зерна падають на дно. 

 Звернути увагу, що бульбашки маленькі за розміром, а можуть повести за собою родзинки і кукурудзу, яка в кілька разів більше.

 

Досвід №1.Веселка з води

Знадобиться: ємність, наповнена водою (ванна, тазик), ліхтарик, дзеркало, аркуш білого паперу.

Хід досвіду: на дно ємності кладеться дзеркало. Світло ліхтарика направляється на дзеркало. Світло від нього необхідно зловити на папір.

Результат: на папері буде видна веселка.

Світло є джерелом кольору. Ні фарб і фломастерів, щоб розфарбувати воду, лист або ліхтарик, але раптом з'являється веселка. Це спектр кольорів. 

Досвід №3. А яйця вміють плавати?

Для цього досліду потрібні дві банки ємністю по 0,5 літра і одна банка ємністю 1 літр. Ще знадобиться 1 яйце, воно і стане головною «дійовою особою» в експерименті і кухонна сіль.

Хід досвіду: першу півлітрову банку наповнити чистою водою, другу - водою з додаванням трьох ложок повареної солі. Як тільки яйце покладете  в банку з чистою водою, воно повільно опуститься на дно банки. У соляному розчині - буде плавати на поверхні. Тепер потрібно покласти яйце в порожню літрову банку і по черзі наливати в неї воду з обох банок, поки не вийде розчин тієї концентрації, при якій яйце буде плавати рівно посередині рівня рідини. Не спливе і не потоне!

З додаванням солі вода стає щільніше. Виходить, що чим більш солона вода, тим важче в ній потонути? Саме так! Адже недарма в море плавати набагато простіше, ніж в прісній воді.

 

Досвід №4. Природна досконалість - кристали

Тут знадобитися ємність (стакан, чашка, баночка), вода, вовняна нитка і кухонна сіль. Воду для експерименту краще брати теплу, щоб краще розчинялася сіль. Солі потрібно багато. Так багато, щоб при її розчиненні з посудині з водою, вона почала давати осад і перестала розчинятися.

Хід досвіду: в цей розчин потрібно занурити вовняну ниточку (за ворсинки кристалам легше буде чіплятися), хоча тонкий дріт або гілку теж можна використовувати. Через 3-5 днів нитка буде покрита чудовими соляними кристалами.

Цей експеримент покаже, що таке кристали, звідки вони беруться, які їхні властивості.

Досвід №5. Чудо-кришка

За допомогою однієї  лише склянки води і аркуша паперу можна провести приголомшливий експеримент. Напевно 99% людей на питання: «Що трапиться, якщо стакан з водою перевернути?» Дадуть відповідь однозначно: «Він проллється». Доведеться юним дослідникам доводити протилежне, правда, для підстраховки перш ніж перевертати стакан, потрібно накрити його аркушем паперу. Хід досвіду: отже, стакан води накрити аркушем паперу. Тепер різко перевернути його, підтримуючи листок. Можна прибирати руку - папір і вода нікуди не подінуться!

Досвід показує, що тиск повітря, яке отримує папір знизу, більше, ніж тиск води, яке отримує листок зверху і тому вода тримається і з його допомогою і не виливається.

 

Чекаю фото від юних дослідників!

Категорія: МАЛЕНЬКИМ ДОСЛІДНИКАМ | Додав: lani | Теги: дослідники, ДОСЛІДИ
Переглядів: 1349 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1

----- -----
Всього коментарів: 0
avatar